Težak poraz

Veliko iznenađenje, hrvatski trener doživio debakl: Dinamo može slagati taktiku

Saburtalo je iznenađujuće pobijedio Šerif 3:0 usred Tiraspola u prvoj utakmici prvog pretkola Lige prvaka…

Zoran Zekić, trener Osijeka (Photo: Igor Kralj/PIXSELL)

Moldavski prvak Šerif iz Tiraspola teško je poražen na domaćem terenu od Saburtala iz Tbilisija s 3:0 u prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za Ligu prvaka.

Momčad hrvatskog stručnjaka Zorana Zekića držala je „nulu“ do 30. minute, a onda se otvorilo Gruzijcima. Vodeći pogodak za gruzijskog prvaka postigao je Ognjen Rolović.

Na 2:0 povisio je u 67. minuta Giorgi Kokhreidze, a konačan rezultat postavio je Levan Kakubava u 71. minuti. Koliko je to iznenađenje najbolji govori podatak da se na mnogim kladionicama koeficijent na pobjedu Saburtala kretao oko 9.

Pobjednika iz ovog susreta u drugom pretkolu čeka zagrebački Dinamo, a prema svemu sudeći, to će biti gruzijski klub, koji će teško prokockati stečenu prednost na domaćem terenu u Tbilisiju.

Klub je to koji se oslanja uglavnom na Gruzijce, koji čine 20 od 25 igrača prve momčadi.

Osnovan je 1999., a prvoligaši su tek od 2015. Bolji dani za klub – koji igra na stadionu kapaciteta tek 1.800 ljudi – došli su 2005., kada ih je kupio Tariel Khechikashvili, poslovni čovjek koji je kasnije postao i gruzijski ministar sporta i mladih.

Aktualni naslov prvaka prvi im je u klupskoj povijesti, a tim uspjehom osigurali su i debitantski nastup u Europi.