u sudačkoj nadoknadi

Napoli slavio nakon dva mjeseca, prva pobjeda za Gattusa

Još od listopada Napoli nije osjetio slast prvenstvene pobjede.

U posljednjem susretu talijanskog nogometnog prvenstva u 2019. godini, Napoli je na gostovanju pobijedio Sassuolo s 2:1 golom u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Domaćin je poveo u 29. minuti golom Hameda Traorea, no gosti su u nastavku okrenuli rezultat. Izjednačio je Allan u 57. minuti, a Napoli je u 81. minuti stigao do vodstva, međutim pogodak Callejona je poništen nakon intrvencije VAR tehnologije uz velike proteste gostujućih igrača.

Kada se već činilo kako će susret završiti bez pobjednika, Elif Elmas je nakon ubačaja iz kornera zabio za slavlje gostiju. Prva je to pobjeda Napolija u prvenstvu nakon 19. listopada, ujedno i prva pobjeda za novog trenera Gennara Gattusa.

gol expired Real ostao bez pobjede: Vratnice spasile Athletic Bilbao, Barca na vrhu ljestvice divider

U ranije odigranom susretu Atalanta je deklasirala Milan s 5:0, a hrvatski reprezentativac Mario Pašalić postigao je drugi i asistirao za treći pogodak Atalante. Bologna je na gostovanju pobijedila Lecce s 3:2, dok su Parma i Brescia odigrali 1:1.

Na ljestvici vode Inter i Juventus sa po 42 boda, Lazio ima 36, a Roma 35 bodova. Napoli je osmi sa 24 boda.