Nogometaši reprezentacije Bosne i Hercegovine u Sarajevu su svladali Ganu u prijateljskoj utakmici, rezultatom 2:1.

Novi izbornik BiH Safet Sušić startao je na najbolji mogući način na novoj dužnosti, pobjedom u prijateljskoj utakmici protiv Gane, sudionika SP-a 2010. i finalista nedavno završenog Afričkog kupa nacija.

BiH 'Zmajevi' do trijumfa su stigli preokretom. Naime, Gana je povela u 22. minuti golom Interovog veznjaka Muntarija, no već do poluvremena Vedad Ibišević je izjednačio. Dvoboj u kojem su Sušićevi izabranici bili bolja momčad odlučio je Lyonov Miralem Pjanić u 65. minuti, šutom s 30 metara koji je iznenadio gostujućeg golmana.

BiH je tako na najbolji mogući način započela pripreme za eurokvalifikacije, koje počinju krajem ljeta.