Hrvatski prvak Dinamo bit će nositelj u posljednjem kolu kvalifikacija za Ligu prvaka ako u 3. kolu izbaci Astanu iz Kazahstana.

Sve se lijepo posložilo za Dinamo, u 2. kolu ispali su Legija i Ludogorec, bolji su bili slovački Spartak iz Trnave i mađarski Videoton, a u 3. kolu Dinamo igra protiv Astane, kazahstanskog kluba koji je ispadanjem Legije i Ludogoreca preuzeo ulogu nositelja u posljednjem kolu, zajedno s PSV-om, RB Salzburgom i Celticom. Kockice su se posložile baš onako kako treba za Modre.

Ako Dinamo izbaci Astanu, bit će nositelj u takozvanom doigravanju ili, ako hoćete, play-offu za Ligu prvaka, odnosno posljednjem kolu kvalifikacija, te tamo može igrati protiv prvaka Srbije, Crvene zvezde, koja u 3. kolu igra protiv Spartaka iz Trnave.

Preostala tri moguća protivnika Modrih su švicarski Young Boys, koji je izravno ušao u doigravanje, ali nije nositelj, te pobjednici iz dvoboja Qarabag - BATE Borisov i Malmoe – Videoton.

PSV se izravno plasirao u zadnje kolo kvalifikacija, ali nizozemski velikan će biti nositelji za razliku od Young Boysa.

Ždrijeb doigravanja već je u ponedjeljak, a prve utakmice 3. kola kvalifikacija igraju se 7. i 8. kolovoza, dok su uzvrati na rasporedu 14. kolovoza.

Pregled rezultata uzvratnih utakmica 2. kola kvalifikacija za Ligu prvaka i parovi 3. kola

Kvalifikacije LP - 2. kolo, uzvrati:

Helsinki - BATE Borisov 1-2 (ukupan rezultat 1-2)
(Yaghoubi 28 / Rafinha 21-ag, Stasevič 24)

Qarabag - Kukes 3-0 (3-0)
(Quintana 24-11m, 57-11m, Delarge 89)

Midtjylland - Astana 0-0 (1-2)

Malmo - CFR Cluj 1-1 (2-1)
(Traustason 55 / Đoković 36)

Suduva - Crvena zvezda 0-2 (0-5)
(Ben 8, Radonjić 38)

Basel - PAOK Solun 0-3 (1-5)
(Varela 7, Prijović 52, El Kaddouri 60)

Vidi - Ludogorec 1-0 (1-0)
(Hadžić 45)

Sturm Graz - Ajax 1-3 (1-5)
(Onana 89-ag / Huntelaar 39, 77 Tadić 48)

Rosenborg - Celtic 0-0 (1-3)

Šerif Tiraspol - Škendija 0-0 (0-1)
Hapoel Be'er Sheva - DINAMO 2-2 (2-7)
Spartak Trnava - Legia Varšava 0-1 (2-1) 

Parovi 3. kola (prve utakmice 7 i 8. kolovoza, uzvrati 14. kolovoza)

Put prvaka:

Astana - DINAMO
Celtic - AEK
Salzburg - Škendija
Crvena zvezda - Spartak Trnava
Qarabag - BATE Borisov
Malmo - Vidi

Ligaški put:

Standard - Ajax
Benfica - Fenerbahče
Slavia Prag - Dynamo Kijev
PAOK - Spartak Moskva