Norvežani nisu uspjeli: Island osigurao polufinale!

Island je pobjedom protiv Norveške izborio polufinale, dok će Hrvatska i Danska u izravnom dvoboju odlučivati o drugom polufinalistu...

U jednoj vrlo dinamičnoj utakmici, Island je potpuno zasluženo stigao do pobjede koja ih direktno vodi u polufinale. Bio je to dvoboj brzih napada i vrlo čvrstih obrana, u kojoj se bolje snašao Island. Norvežani su previše srljali i nikako nisu uspjeli preokrenuti rezultat.

Iako se u prvom dijelu igralo pogodak za pogodak, Islanđani su za nijansu bili bolji protivnik. Egge je pred kraj prvog poluvremena skupio nekoliko dragocjenih obrana, ali njegovi suigrači nisu uspjeli to kapitalizirati.

Posebno je bio inspiriran lijevi vanjski Islanda, Atlason, koji je završio susret sa čak 10 pogodaka. No, puno je važniji bio njegov doprinos u trenucima kada se lomila utakmica ili kad je Norveška izjednačila. Vratari u nastavku nisu imali nešto poseban dan pa je pitanje pobjednika odlučivala hladnija glava.

I tu se Island bolje snašao te na krilima Atlasona i Stefanssona stigao do još jednog povijesnog uspjeha. Bili su odlučniji i agresivniji, što je presudilo u završnici utakmice. Jer, kad su se Norvežani približili, čak i poveli 28-27, vrlo brzo je Island napravio možda i ključnu seriju od 3-0.

Posljednju šansu za kontakt Norvežani su imali tri minute prije kraja kada su došli do 33-32, no Islanđani su tada stegnuli obranu, a u napadu dva puta poentirali za slavlje.

To ujedno znači da Hrvatska protiv Danske mora ili pobijedili ili odigrati neodlučeno kako bi ugledala polufinale u Austriji. Dansku, pak, samo pobjeda vodi dalje.

Tekstualni prijenos utakmice koja odlučuje o sudbini Hrvatske možete pratiti na našem portalu od 20.15...