Spektakularno

Francuzi se provukli na neugodnom gostovanju: Pogledajte obranu iz 90. minute o kojoj se priča

Francuska je upisala i drugu pobjedu u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo.

Obrana Mikea Maignana (Foto: Afp)

U drugom kolu skupine B kvalifikacija za Europsko prvenstvo Francuska je kao gost u Dublinu svladala Irsku s 1:0.

Strijelac pobjedničkog pogotka bio je Benjamin Pavard u 50. minuti, ali pobjednički trenutak utakmice za Tricolore definitivno se zbio u 90. minuti.

Irci su imali korner, lopta je ubačena u šesnaesterac, a najviši u skoku bio je stoper Nathan Michael Collins. On je glavom pucao u rašlje, u toj sekundi izgledalo je da lopta ide u rašlje i da to nitko ne može spriječiti, ali onda je francuski vratar Mike Maignan poletio zrakom i čudesnom intervencijom obranio taj pokušaj.

Tu fenomenalnu obranu pogledajte OVDJE.

Tako su Francuzi nakon dva kola na maksimalnih šest bodova i bez primljenog pogotka, dok su Irci u obrnutoj situaciji. Oni su u prvom kolu bili slobodni i ovo im je jedina odigrana utakmica, pa su sad bez bodova i bez pogodaka.

Francuska je od starta istaknula kandidaturu za prvo mjesto u skupini, dok će Irska imati vrlo težak zadatak u nastojanjima da se dohvati druge pozicije, koja također izravno vodi na Euro, jer tu su još i respektabilne reprezentacije Nizozemske i Grčke.