Što kažete?

Kadar koji dokazuje da je Livaja trebao ponovo pucati promašeni penal protiv Gorice

Marko Livaja promašio je jedanaesterac na utakmici Gorice i Hajduka, ali čini se kako je trebalo ponoviti izvođenje.

Marko Livaja (Foto: Screenshot)

Nogometaši Hajduka pobijedili su Goricu 1:0 u 13. kolu Supersport HNL-a, a dan poslije utakmice nekoliko detalja se provlači kroz medije. Pogotovo onaj penal koji je dosuđen Hajduku u 50. minuti. Pogotovo trenutak koji se dogodio neposredno prije šuta Livaje.

Igrač Bilih Stipe Biuk i Goričin Mussa Wague bili su u duelu koji se može okarakterizirati kao popularno "remplanje“, Biuk je najprije vukao Waguea pa ovaj njega, a sudac Dario Bel najprije je pokazao nastavak igre, no nakon poziva iz VAR sobe, odlučio pogledati situaciju pa poslije dugog nećkanja promijenio odluku, dosudio penal i isključio Waguea.

Marko Livaja promašio je s bijele točke, ali jedan kadar s utakmice pokazuje kako su domaći igrači prerano ušli u kazneni prostor te je prema pravilima trebalo ponoviti izvođenje najstrože kazne.

Livaja je iz tog pokušaja promašio, ali naplatio ga je u 98. minuti kad je zabio za pobjedu i sva tri boda Hajduka.