vragovi na mlazni pogon u gostima

Manchester United slavio kod fenjeraša u utakmici u kojoj su oborena dva rekorda

Manchester United upisao je 10. uzastopnu pobjedu na gostovanju u Premierligi.

U susretu 13. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester United je na gostovanju pobijedio "fenjeraša" lige Sheffield United s 3:2 upisavši desetu gostujuću pobjedu u nizu.

United je tako postao prva momčad u povijesti Premiershipa koja je na 10 uzastopnih gostovanja zabila barem dva gola. Posljednji klub kojem je to uspjelo u elitnom razredu engleskog nogometa bio je Tottenham 1960. godine.

Rekord je upisao i Sheffield United koji je ostao na začelju ljestvice s jednim bodom, što je najgori učinak jednom kluba u povijesti engleskog nogometa nakon prvih 13 kola.

Domaćin je poveo već u petoj minuti preko Davida McGoldricka. Međutim, United je do poluvremena okrenuo rezultat u svoju korist golovima Marcusa Rashforda (26) i Anthonyja Martiala (33).

Božićno izdanje Lucky Puncha Božićni Lucky Punch: Najbolje borbe i nokauti u 2020., Hrvat u borbi za naslov i jedno veliko iznenađenje divider

Rashford je u 51. minuti zabio za 3:1, a tračak nade domaćinu donio je McGoldrick svojim drugim golom u 87. minuti. No, za više od toga nije bilo vremena niti prilika.

U prvom današnjem susretu Aston Villa i Burnley su odigrali bez pogodaka, a bio je to prvi Villin remi ove sezone.

Domaćin je dominirao, uputio čak 27 udaraca prema suparničkim vratima, ali nije uspio svladati Nicka Popea.

U srijedu je u derbiju kola, ali i dosadašnjeg dijela engleskog prvenstva, Liverpool je na Anfieldu pobijedio Tottenham s 2:1.

Domaćin je poveo u 26. minuti golom Mohameda Salaha. U 33. minuti je sijevnula kontra koju je u 1:1 pretvorio Son Heung-Min, a kada se već činilo kako neće biti pobjednika, Liverpool je došao do pobjede golom Roberta Firmina.

Na ljestvici vodi Liverpool sa 28 bodova, Tottenham ima 25, a Southampton i Leicester City po 24 boda. ManU je šesti sa 23 boda, dok je Sheffield United uvjerljivo posljednji s jednim bodom.

gol expired Roma skočila na 4. mjesto prvenstvene ljestvice nakon pobjede protiv Torina divider

REZULTATI:
Aston Villa - Burnley 0-0
Sheffield United - Man United 2-3 (McGoldrick 5, 87 / Rashford 26, 51, Martial 33)

U srijedu:
Arsenal - Southampton 1-1 (Aubameyang 52 / Walcott 18)
Leeds United - Newcastle United 5-2 (Bamford 35, Rodrigo 61, Dallas 77, Alioski 85, Harrison 88 / Hendrick 26, Clark 65)
Leicester City - Everton 0-2 (Richarlison 21, Holgate 72)
Fulham - Brighton & Hove Albion 0-0
West Ham - Crystal Palace 1-1 (Haller 56 / Benteke 35)
Liverpool - Tottenham 2-1 (Salah 26, Firmino 90 / Son 26)