Dobar otpor Terijera

City ne posustaje: Uz dosta sreće slavili protiv Huddersfielda

Nije bilo lako protiv žilavog novaka u Premierligi, ali Manchester City je zadržao veliku prednost na tablici.

U susretu 13. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City je na gostovanju pobijedio Huddersfield Town 2:1 i ponovo ima osam bodova više od najbližeg konkurenta gradskog suparnika Uniteda.

City je gubio nakon poluvremena, no u nastavku susreta je okrenuo rezultat ostvarivši jedanaestu uzastopnu ligašku pobjedu.

Domaćin je poveo u posljednjim trenucima prvog dijela autogolom Nicolasa Otamendija nakon ubačaja iz kornera. Izjednačio je Sergio Aguero iz kaznenog udarca u 47. minuti, a pobjedu Cityju donio je više sretno nego spretno Raheem Sterling u 84. minuti.

Gostujuću pobjedu je ostvario i Arsenal koji je golom Alexisa Sancheza u drugoj minuti sudačke nadoknade iz kaznenog udarca slomio Burnley. U prvom nedjeljnom susretu Southampton je pobijedio Everton 4:1, a za goste je posljednjih 15 minuta igrao hrvatski nogometaš Nikola Vlašić.

City vodi na ljestvici sa 37 bodova, osam bodova više od Manchester Uniteda, dok je na trećem mjestu Chelsea sa 26 bodova.