mučili se, ali slavili

Man City uoči Dinama i dalje raspucan: Zabili 27 pogodaka u prvih sedam kola

Engleski prvak je dugo lomio, ali je na kraju uspio slomiti Everton.

Raheem Sterling (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Idući suparnik zagrebačkog Dinama u Ligi prvaka, Manchester City pobijedio je na gostovanju Everton sa 3-1 u susretu sedmog kola engleskog prvenstva.

Engleski prvak je dugo lomio, ali je na kraju uspio slomiti Everton osvojivši važna tri boda s kojima je smanjio zaostatak za vodećim Liverpoolom na pet bodova minusa.

Građani su u prvih šest kola ove sezone zabili 24 gola, što je najbolji učinak nakon 1955. godine kada je Wolverhampton u prvih šest utakmica zabio 25 pogodaka. Sjajnu napadačku formu momčad Pepa Guardiole je nastavila i na Goodison Parku s nova tri gola.

City je poveo u 24. minuti golom Gabriela Jesusa na asistenciju Kevina De Bruynea. Everton je uzvratio u 33. minuti preko Dominica Calverta-Lewina i držao se do 71. minute kada je Riyad Mahrez sjajno pogodio iz slobodnog udarca. Pobjedu gostiju potvrdio je Raheem Sterling u 84. minuti. Engleskom prvaku sada slijedi novi ispit u Ligi prvaka. U utorak na Etihad dolazi zagrebački Dinamo.

Na ljestvici vodi Liverpool sa 21 bodom, City na drugom mjestu ima 16 bodova, dok je West Ham treći sa 12 bodova.

REZULTATI

Sheffield United - Liverpool 0-1 (Wijnaldum 70)
Bournemouth - West ham 2-2 (King 17, Wilson 46 / Jarmolenko 10, Cresswell 74)
Aston Villa - Burnley 2-2 (El Ghazi 33, McGinn 79 / Rodriguez 68, Wood 81)
Chelsea - Brighton & Hove Albion 2-0 (Jorginho 50.11m, Willian 76)
Crystal Palace - Norwich City 2-0 (Milivojević 21-11m, Townsend 90+2)
Tottenham - Southampton 2-1 (NDombelé 24, Kane 43 / Ings 39)
Wolverhampton - Watford 2-0 (Doherty 18, Janmaat 61-ag)
Everton - Manchester City 1-1 (Calvert-Lewin 33 / Gabriel Jesus 24, Mahrez 71, Sterling 84)