Inter junački pao

Manchester City slavi povijesnu titulu prvaka Europe: Sjajni Španjolac riješio finale

Manchester City svladao je Inter 1:0 u finalu Lige prvaka.

Nogometaši Manchester Cityja prvi put u povijesti postali su europski prvaci nakon što su u finalu Lige prvaka u Istanbulu pobijedili Inter s 1:0.

City je opravdao ulogu favorita, premda se Inter sjajno borio, a pogodak odluke zabio je Rodri u 68. minuti.

Ivan Dodig Čudesni Ivan Dodig osvojio Roland Garros s 38 godina: Nevjerojatna klasa u paru s Amerikancem divider

Engleski prvak je očekivano od samog početka dominirao u posjedu, međutim bez previše rizika, dok je Inter postavio čvrsti i pokretljivi blok kojeg nije bilo kako probiti.

U takvoj igri vidjeli smo samo jednu pravu priliku u prvom poluvremenu, u 27. minuti zaprijetio je Erling Haaland, ali je Interov vratar Andre Onana bio siguran. Dodatan problem za City predstavljala je ozljeda Kevina De Bruynea koji je u 36. minuti morao izaći iz igre.

Pogodak odluke pao je u 68. minuti kada je Rodri lijepo pogodio na povratnu loptu Bernarda Silve. Samo dvije minute kasnije Inter je mogao izjednačiti, no Federico Dimarco je uzdrmao vratnicu.

Ivana Knoll VIDEO Ivana Knoll krenula snimati na finalu Lige prvaka, a onda se dogodilo ovo divider

Inter je kao kapetan predvodio hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović odigravši cijeli susret.

Za Građane je to bilo drugo finale LP, nakon što su 2021. izgubili od Chelsea s 0:1.

S druge strane Inter je u svom šestom finalu upisao treći poraz nakon što je završne utakmice izgubio 1967. i 1972. Nerrazzurri su bili europski prvaci tri puta (1964, 1965, 2010).

Dodajmo i kako je City postao šesti engleski klub koji se okitio naslovom prvaka Europe.