bavarci se izvukli

Luda utakmica u Berlinu: Bayern u četvrtfinalu Kupa nakon drame i produžetaka

Kovačevi puleni prošli su u četvrtfinale nakon teške borbe s neugodnim domaćinom.

Bayern je u dramatičnoj utakmici osmine finala Kupa s 3:2 nakon produžetaka pobijedio domaću Herthu.

Berlinski klub bolje je otvorio utakmicu i poveo već u trećoj minuti golom Mittelstädta, ali svega četiri minute kasnije izjednačio je Serge Gnabry.

Isti je igrač u 49. minuti zabio za vodstvo Bayerna. Ipak, u 67. minuti je Davie Selke iskoristio katastrofalnu pogrešku obrane i izjednačio.

Utakmica je otišla u produžetak, a gol vrijedan prolaza zabio je Kingsley Coman koji se najbolje snašao u gužvi u 98. minuti.

U ostalim utakmicama Schalke je bio uvjerljiv protiv Fortune Düsseldorf (4:1), RB Leipzig je izbacio Wolfsburg (1:0), dok je Augsburg izbacio Holstein Kiel (0:1).

Dan ranije istaknuo se Werder izbacivanjem dortmundske Borussije. Bio je to dan šokova jer je Bayer Leverkusen ispao od drugoligaša Heidenheima.

I u drugom sudaru drugoligaša s prvoligašem slavio je klub iz nižeg ranga, ali to je bio slavni HSV koji je pred svojim navijačima svladao Nürnberg s 1:0. Preostali četvrtfinalist je Paderborn koji je izbacio Duisburg.