Ponizili Atletico Madrid

VIDEO Roko Šimić s dva gola i asistencijom odveo Salzburg u finale Lige prvaka mladih

Na završnom Lige prvaka mladih turniru u Nyonu igrači RB Salzburga pobijedili su madridski Atletico čak 5-0

Mladi hrvatski nogometni reprezentativac Roko Šimić bio je junak RB Salzburga koji će igrati u finalu ovosezonske Lige prvaka mladih.

Na završnom turniru u Nyonu igrači RB Salzburga pobijedili su madridski Atletico čak 5-0, a podsjetimo kako je španjolska momčad, tijekom ovogodišnjeg natjecanja, bila bolja od hrvatskog prvaka Hajduka.

Šimićev prvi gol pogledajte OVDJE

Nezaustavljiv za Atletico

Šimić je bio nezaustavljiv za Madriđane pa je u 15. minuti doveo svoju momčad u vodstvo, dok je u 28. realizirao jedanaesterac za 2-0. Sve je začinio asistencijom petom za Kamerija koji je u 44. minuti pogodio za 3-0.

U nastavku dvoboja Sahin je u 67. minuti zabio četvrti, a Dikite u 89. minuti peti gol za Austrijance.

Rokovu asistenciju pogledajte OVDJE

U finalu s Benficom

U finalu će RB Salzburg igrati protiv Benfice koja je nakon jedanaesteraca svladala Juventus s ukupnih 6-5. Nakon 90 minuta bilo je 2-2, s tim da je Benfica vodila 2-0 golovima Martima Neta u 3. i Luisa Semeda u 10. minuti. No, krajem prvog dijela portugalska momčad je ostala s igračem manje što je Juventus iskoristio za izjednačenje na 2-2. Strijelci su bili Chibozo u 51. i Turicchija u 73. minuti.

Finalna se utakmica igra u ponedjeljak 25. travnja, s početkom u 18 sati.