lokosi uzeli tri boda

Kakav ludi dan u HNL-u: Nakon Dinama i Hajduk poražen na svom travnjaku

Nogometaši Lokomotive iznenadili su Hajduk u sklopu 18. kola Prve HNL.

U sklopu 18. kola Prve HNL igrači Hajduka poraženi su kod kuće od Lokomotive s minimalnih 1:0. Jedini gol na utakmici zabio je Petrak u 4. minuti prvog poluvremena.

Hajdukova obrana nije dobro raščistila situaciju nakon ubacivanja prema Jelaviću, a zatim je laoptu na 20-ak metara od domaćih vrata natrčao Petrak i preciznim udarcem pogodio sam gornji lijevi kut.

Hajduk je odigrao bezidejno prvo poluvrijeme, no u nastavku je ipak stvorio nekoliko prilika za poravnanje, a najbolju je imao odmah na početku drugog poluvremena kada je nakon Jelavićeva igranja rukom u svom kaznenom prostoru sudac Pejin dosudio kazneni udarac. No, kapetan Hajduka Caktaš je u 49. minuti s bijele točke promašio čitava vrata.

Ovom pobjedom Lokomotiva je stigla na deveto mjesto sa 15 bodova, koliko ima i osmi Varaždin koji je odigrao susret više, dok je na dno pala Istra 1961 sa 13 bodova. Hajduk je, pak, ostao šesti sa 20 bodova, koliko ima i peti Slaven Belupo, a samo bod manje ima sedmi Šibenik.

Na vrhu su Dinamo i Osijek sa po 39 bodova.

gol expired Šibenik šokirao Dinamo na Maksimiru i stigao do povijesne pobjede protiv Modrih divider