Mali gradski derbi

Lokomotiva došla do boda, Rudeš u završnici ostao bez pobjede

U zadnjem susretu 21. kola HNL-a gradski suparnici su podijelili bodove.

U zadnjem susretu 21. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Lokomotive i Rudeša igrali 2:2 (1:0).

U malom gradskom derbiju posljednjeplasirani Rudeš samo su dvije minute dijelile od treće pobjede u prvenstvu.

Lokomotiva je povela u 31. minuti kada je 18-godišnji Nikola Krovinović iskosa s desetak metara pogodio mrežu Rudeša. "Fenjeraš" se vratio u drugom dijelu pogotkom Karla Lulića u 52. minuti, koji je iz blizine ubacio loptu u mrežu nakon ubačaja s desne strane.

U 79. minuti potpuni preokret: nakon udarca Marija Budimira lopta je pogodila braniča domaćih Musu i odsjela u mreži. U 88. minuti nakon starta Grujevića sudac Batinić svira kazneni udarac, a Lovro Majer je siguran s bijele točke za konačnih 2-2.

Lokomotiva je šesta s 24 boda, a Rudeš je ostao zadnji sa svega 13 bodova, četiri manje od Cibalije i Istre 1961.

Pred 100 gledatelja na stadionu Maksimir sudio je Batinić iz Osijeka.

Strijelci: 1:0 Krajinović (31), 1:1 Lulić (52), 1:2 Budimir (79), 2:2 Majer (88pen)