Zaslužena pobjeda

Lokomotiva nadigrala i pobijedila blijedi Osijek: Bubanja postigao prvijenac u HNL-u

Lokomotiva je pobijedila Osijek 1:0 u 20. kolu SuperSport HNL-a…

Lokomotiva je slavila protiv Osijeka (Foto: Slavko Midzor/PIXSELL)

Nogometaši Lokomotive u susretu su 20. kola HNL-a kao domaćini na stadionu u Kranjčevićevoj ulici svladali Osijek sa 1-0 (1-0).

Strijelac jedinog gola bio je Vladan Bubanja u 39. minuti.

Lokomotiva je u prvom poluvremenu potpuno nadigrala Osijek i za svoju bolju igru bila nagrađena pogotkom u završnici tog dijela igre. Pivarić je izveo udarac iz kuta s desne strane, a na prvoj vratnici na petercu najviši u skoku je bio Bubanja koji je lijepim trzajem glavom svladao Malenicu.

Imala je Lokomotiva veliku priliku za vodstvo i u 19. minuti kada je Aliyu u istoj akciji pogodio gredu pa vratnicu. Domaći su početkom nastavka još jednom pogodili okvir gola, u 57. minuti Stojković je okušao udarac sa 20-ak metara nakon što mu je Kulenović primirio loptu, no iako je svladao Malenicu nije uspio povećati prednost svog sastava.

Osijek je u ovoj utakmici potpuno razočarao, tijekom svih 90 minuta uputio je samo jedan udarac prema suparničkim vratima.

Sedma Lokomotiva je ovom pobjedom stigla do učinka od 22 boda, tri više od osme Rijeke, dok je treći Osijek ostao na 34 boda, četiri manje od drugog Hajduka.