kakva utakmica

Liverpool jedva pobijedio Leeds: Palo čak sedam golova, prvaci se spasili 88. minuti

Bila je to sjajna utakmica sa sedam golova, a još tri su poništena.

Aktualni engleski nogometni prvak Liverpool ušao je u novu sezonu pobjedom protiv povratnika u elitno društvo Leeds Uniteda s 4:3.

Redsi su vodili 1:0, 2:1, 3:2, no Leeds se uporno vraćao tri puta izjednačivši. Međutim, kada je Mohamed Salah u 88. minuti iz jedanaesterca zabio za 4-3, momčad Marcela Bielse više nije imala snage i za četvrti povratak.

gol expired Dinamo srušio Hajduk na Poljudu u sadržajnom susretu: Napadački nogomet obilježio prvi derbi sezone divider

Bio je to treći Salahov pogodak na utakmici, zabio je i za 1:0 iz kaznenog udarca u petoj minuti, te za 3:2 u 33. minuti. Za Redse je gol postigao i Virgil van Dijk (21), dok su strijelci za goste bili Jack Harrison (12), Patrick Bamford (30) i Mateusz Klich (66).

Zanimljivo, čak pet golova je palo u prvom poluvremenu. To se do sada u uvodnom kolu dogodilo tek jednom u povijesti Premiershipa, na otvaranju prvenstva u kolovozu 2006. u pobjedi Manchester Uniteda protiv Fulhama (5:1).

U prvom susretu nove sezone Arsenal je kao gost na Craven Cottageu pobijedio povratnika u Premier ligu Fulham s 3:0.