velika bitka

Liverpool srušio Manchester United u gostima: Redsi i dalje u igri za Ligu prvaka

Liverpool je pet bodova od Lige prvaka.

U najvećem engleskom derbiju Liverpool je u gostima pobijedio Manchester United s 4:2.

U odličnoj utakmici Liverpool se s pobjedom probio na peto mjesto i zaostaje četiri boda za Chelseajem.

gol expired Dortmund osvojio njemački kup: Leipzigu nije pomogao ni sjajni Olmov gol divider

Utakmica je trebala biti odigrana 2. svibnja, ali je odgođena zbog nasilnih prosvjeda lokalnih navijača protiv uprave kluba. Ponovo su se navijači Uniteda okupili ispred stadiona, čak i blokirajući dolazak autobusa, ali organizatori su problem riješili uz pomoć policije.

Derbi je inače u potpunosti opravdao svoj naslov, uz odličan nogomet i šest golova.

U desetoj minuti Bruno Fernandes zabio je za United, a izjednačio je Dioga Jote u 34. minuti, a onda je u sudačkoj nadoknadi Liverpool stigao do preokreta preko Roberta Firmina. Firmino je već u 47. minuti iz odbijanca zabio za 3:1, a u 68. minuti United je smanjio golom Markusa Rashforda. U 90. minuti Salah je postavio konačni rezultat.

gol expired Modrić zabio nakon čudesne asistencije: Real upisao pobjedu, a jedan podatak potvrđuje Lukinu dominaciju divider

Manchester Unitedu to je drugi uzastopni poraz, a oba puta su poraženi na Old Traffordu.