klopp odahnuo

Liverpool se sjajno proveo u našem susjedstvu, na pragu je četvrtfinala

Liverpool je s 2:0 slavio u ''gostima'' kod Leipziga.

U prvom dvoboju osmine finala Lige prvaka nogometaši Liverpoola su u Budimpešti pobijedili RB

Leipzig s 2-0 (0-0) i stekli veliku prednost pred uzvrat na Anfieldu 10. ožujka.

Dvoboj se igrao na neutralnome terenu u Budimpešti zbog restrikcija pri ulasku u Njemačku, a Liverpool je pobijedio zahvaljujući velikim pogreškama obrane Leipziga. Engleski prvak je pokazao najbolju predstavu u zadnjih mjesec dana, kada ga je serija ozljeda i loša forma bacila u niz poraza u Premier ligi.

U prvom dijelu obje momčadi su imale po jednu veliku priliku, ali je nisu iskoristili.
Već u šestoj minuti bivši igrač Dinama Olmo je udarcem glavom pogodio vratnicu, a u 15. minuti vratar Gulacsi ramenom brani udarac iz blizine Salaha,

No, u 53. minuti Liverpool je poveo golom Salaha, koji je kaznio neoprezno dodavanje Sabitzera, sjurio se prema golu i lako pogodio za vodstvo. Samo pet minuta kasnije Mane je povećao na 2-0 nakon još jedne velike greške obrane Leipziga. Branič Mukiele je potpuno promašio dugu loptu
prema Maneu, koji u sličnoj situaciji kao i Salah kod prvog gola lako zabija.

Njemački sastav je potom propustio nekoliko prilika za gol, pri čemu se posebno istakao Olmo.

Strijelci: 0-1 Salah (53), 0-2 Mane (58)