Slavio i RB Leipzig

Hladan tuš za PSG: Manchester United u derbiju večeri iščupao pobjedu u Parizu!

Odigrane su utakmice prvog kola Lige prvaka u skupinama E, F, G i H.

U derbiju večeri prvog kola nove sezone Lige prvaka Manchester United je u Parizu s 2:1 svladao PSG.

Crveni vragovi su podsjetili na svoje stare dane uspjeha i slave pobijedivši u Parizu europskog doprvaka. ManU je posve zasluženo stigao do važna tri boda na startu Lige prvaka.

Gosti su poveli u 23. minuti golom Brune Fernandesa iz jedanaesterca. Portugalac je zabio tek iz drugog prekršaja nakon što je Keylor Navas obranio njegov prvi udarac, no vratar pariškog sastava je unaprijed krenuo s linije pa je udarac ponovoljen. Kazneni udarac je skrivio Abdou Diallo oborivši Anthonyja Martiala.

PSG je izjednačio u 55. minuti Martialovim autogolom. Neymar je ubacio iz kornera, a Martial glavom zatresao vlastitu mrežu. Daleko bolju igru ManU je okrunio novim vodstvom u 87. minuti lijepim udarcem Marcusa Rashforda s ruba kznenog udarca.

U drugom susretu iz H skupine RB Leipzig je očekivano porazio turskog prvaka Istanbul Basaksehir sa 2:0, a oba gola zbio je Angelino (16, 20).

Nula u okršaju Kovačića i Rakitića

U skupini E Chelsea i Sevilla su na Stamford Bridgeu pružili skromnu predstavu bez golova.

Mateo Kovačić je za Bluese igrao od 65. minute, dok je Ivan Rakitić kod gostiju bio na terenu do 80. minute.

U drugom susretu također nije bilo pobjednika, ali je bilo barem pogodaka. Rennes i Krasnodar su odigrali 1:1. Guirassy je u 56. minuti iz jedanaesterca doveo domaćine u vodstvo, a tri minute kasnije izjednačio je Ramirez.