Švicarci idu dalje

City u utakmici s pet golova slavio u Beogradu protiv Zvezde, Kovačić igrao od početka

Manchester City je pobjednik skupine G Lige prvaka, u nokaut fazu ide i RB Leipzig, Young Boys sezonu nastavlja u Europskoj ligi dok je Crvena zvezda ispala.

Oscar Bobb i Rico Lewis (Foto: Afp)

Nogometaši Manchester Citya okončali su grupnu fazu Lige prvaka sa svih šest pobjeda, a u zadnjem kolu su pobijedili Crvenu zvezdu u Beogradu s 3:2.

City je u Beograd došao u pričuvnom sastavu, ali su opet poveli s 2-0 golovima Micaha Hamilton (19) i Nizozemca Oscara Bobba (62). Južnokorejanac Hwang In-Beom (71) donio je nadu srpskom prvaku, da bi Kalvin Phillips pet minuta prije kraja iz penal donio pobjedu Cityu. Alexander Katao je u sudačkoj nadoknadi samo smanjio na konačnih 3:2.

Mateo Kovačić je igrao do 76. minute, a Joško Gvardiol ostao na klupi.
U drugom dvoboju skupine Leipzig je s 2:1 slavio kod kuće protiv Young Boysa, a sva tri gola su pala u razmaku od pet minuta. Slovenac Benjamin Šeško (51) doveo je Nijemce u vodstvo, Ebrima Coley izjednačio, a konačnu pobjedu donio Šveđanin Emil Forsberg (56).

City i Leipzig su već ranije osigurali osminu finala, Young Boysi će u Europsku ligu, a Zvezda ispada iz Europe.