zanimljivi susreti

Poznati svi parovi play-offa Lige prvaka: Tko je sve stigao nadomak glamura i elite?

Klubovi diljem Europe nadaju se nastupu u najelitnijem nogometnom natjecanju.

Nogometaši Ferencvaroša, koji su u 3. pretkolu izbacili zagrebački Dinamo, u završnoj rundi kvalifikacija za Ligu prvaka igrat će protiv Moldea.

Mađarski prvak je u Budimpešti pobijedio Dinamo s 2:1, dok je norveški prvak na neutralnom terenu u Larnaci pobijedio Karabag sa 6:5 boljim izvođenjem jedanaesteraca nakon što je susret završio bez golova.

Norvežani su i ranije mogli do pobjede, u 102. minuti imali su kazneni udarac, ali je Shakhruddin Makhammadaliev sjajno zaustavio udarac Etzaza Hussaina. Norveški veznjak, koji je upisao i tri nastupa za zagrebački Rudeš, imao je priliku ispraviti svoju pogrešku, ali je odbijenu loptu prebacio preko gola.

Tko je kriv za ispadanje Dinama?

Ukupno glasova:

Pitanje pobjednika razriješeno u šestoj seriji, a tragičar je postao Badavi Huseynov čiji je udarac obranio Andreas Linde. Za azerbajdžanski sastav do 82. minute je igrao Filip Ozobić.

Molde će biti domaćin prve utakmice, a uzvrat je u Budimpešti.

Završno kolo kvalifikacija u LP izborio je i Maccabi Tel Aviv porazivši bjeloruski Dinamo Brest sa 1:0 i sada ga očekuje ogled protiv RB Salzburga. Izraelci su domaćini prve utakmice, a uzvrat se igra u Wals-Siezenheimu.

gol expired Mamić je sam sebi "pucao" u nogu: Mlađi brat je debelo kiksao, Dinamo izgleda jako loše, a tek slijedi prava frka divider

Pogodak odluke zabio je Dan Biton iz jedanaesterca u 50. minuti.

Ciparska Omonia je prvi put u povijesti izborila plasman u završnu rundu kvalifikacija za Ligu prvaka nakon što je u Nikoziji pobijedila Crvenu zvezdu s 4:2 boljim izvođenjem jedanaesteraca. Nakon 120 minuta igre bilo je 1:1.

Junak susreta postao je domaći vratar Brazilac Fabiano koji je obranio udarce Diega Falcinellija i Miloša Degeneka. Kod domaćina sva četiri igrača su bila sigurna, a posljednji pogodak zabio je bivši igrač zagrebačkog Dinama i Lokomotive Čeh Jan Lecjaks.

Za ulazak u Ligu prvaka Omonia će igrati protiv Olympiakosa. Prva utakmica je na rasporedu 23. rujna u Pireju, a uzvrat je sedam dana kasnije.