Milimetri su odlučili

Spursi poveli sjajnim golom Kanea, Leicester okrenuo uz pomoć VAR-a: Sporna odluka podigla prašinu

Poništeni gol Tottenhama podigao je dosta prašine u Engleskoj i izazvao puno komentare.

Leicester - Tottenham (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Leicester je u šestom kolu Premierlige s 2:1 pobijedio Tottenham na svom terenu iako je gubio 1:0.

Utakmicu je obilježila sporna upotreba VAR-a pri vodstvu Tottenhama 1:0. Harry Kane je asistirao za strijelca Auriera, a sudac je nakon upotrebe VAR-a poništio pogodak zbog ranijeg zaleđa Sona.

Odlučili su doslovno milimetri, Sonovo rame bilo je praktički u ravnini sa zadnjom linijom obrane. Ovaj poništeni pogodak podigao je dosta prašine i pokrenuo lavinu komentara; mnogi smatraju da ovakve stvari ne bi trebalo poništavati.

gol expired Zapeli pregovori oko Mandžukićeva odlaska iz Juventusa: Dva razloga priječe transfer divider

U 69. minuti, ubrzo nakon poništenog gola, Leicester je izjednačio golom Ricarda Periere, a pobjedu je donio James Maddison dalekometnim udarcem u 85. minuti.

U prvom poluvremenu je zbog očiglednog zaleđa VAR poništio gol Leicestera za 1:0, nakon čega je Tottenham poveo sjajnim golom Harryja Kanea u 29. minuti. Napadač Spursa u padu je nekako iskontrolirao loptu i sa zemlje poslao udarac u mrežu.

Luka Modrić i Dušan Tadić (Foto: AFP) Dok je Ajax razbijao Real, u loži je bilo napeto: Nizozemske legende sukobile se s Perezom divider