MAINZ JE BIO TVRD

Leverkusen teško do pobjede i zadržavanja velike prednosti na vrhu ljestvice

Pobjedom 2:1 nad nogometašima Mainza, Bayer Leverkusen nastavio je svoj pohod prema prvoj tituli prvaka Njemačke.

Xabi Alonso (Foto: Profimedia)

Nogometaši Bayera pred svojim su navijačima u Leverkusenu svladali Mainz rezultatom 2:1 (1:1) u prvoj utakmici 23. kola njemačke Bundeslige i tako došli do 11 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Bayern.

Prvi pogodak za vodeću momčad njemačkog prvenstva protiv predzadnjeg Mainza postigao je Granit Xhaka već u 3. minuti. No, gosti su samo pet minuta poslije izjednačili preko Dominika Kohra. Tri boda Bayeru donio je Robert Andrich golom u 68. minuti.

Xhaka slavi sa suigračima VIDEO Granit Xhaka zabio golčinu pa proslavio na neviđeno bizaran način divider

Hrvatski reprezentativac Josip Stanišić ostao je na klupi za pričuve domaće momčadi.

Bayer je 19. pobjedom došao do 61 boda. Drugoplasirani Bayern je na 50 bodova s jednom utakmicom manje. Mainz je s 15 bodova ostao na 17. mjestu.