Na greškama se uči

VIDEO Pogledajte kako je Joško Gvardiol kiksao u bundesligaškom derbiju kola

Hrvatski nogometni reprezentativac nije se proslavio u porazu Leipziga od Bayer Leverkusena 3:1.

U derbiju 13. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayer Leverkusen je na gostovanju pobijedio RB Leipzig sa 3-1 ostvarivši prvu pobjedu u posljednjih sedam međusobnih susreta.

"Apotekari" su poveli u 21. minuti preko Floriana Wirtza, da bi u 34. minuti Moussa Diaby zabio za 2-0.

Domaćin je smanjio u 62. minuti, a strijelac je bio Andre Silva, no samo dvije minute kasnije Jeremie Frimpong je postigao i treći pogodak za goste. Leipzig je u 88. minuti mogao smanjiti na 2-3, no Dominik Szoboszlai nije uspio realizirati kazneni udarac. Pogodio je lijevu stativu. Joško Gvardiol je odigrao cijeli susret za domaći sastav, ali nije se proslavio pri jednom od primljenih golova.

Njegovu pogrešku pogledajte OVDJE.

Jakićev Eintracht pobijedio

U prvom nedjeljnom susretu Eintracht je u Frankfurtu pobijedio Union Berlin sa 2-1, a pobjednički pogodak domaćin je zabio u petoj minuti sudačke nadoknade.

Bila je to prva domaća pobjeda Eintrachta ove sezone u Bundesligi nakon što je u prvih pet ogleda u Frankfurtu upisao četiri remija i jedan poraz.

Eintracht je poveo u 22. minuti golom Djibrila Sowa, izjednačio je Max Kruse u 62. minuti iz jedanaesterca, a pobjedu domaćinu donio je Obite Evan N'Dicka u petoj minuti nadoknade.

Hrvatski reprezentativac Kristijan Jakić je za domaći sastav igrao cijeli sastav.

Vodi Bayern sa 31 bodom, dok Borussija Dortmund na drugoj poziciji ima bod manje. Bayer je napredovao na treće mjesto sa 24 boda.