Svi su to tražili, ali...

Barcelona pobijedila Almeriju, Gerard Pique završio karijeru: Nije htio pucati penal

Gerard Pique je ove subote okončao svoju profesionalnu nogometnu karijeru.

Gerard Pique (Foto: Afp)

Nogometaši Barcelone svladali su Almeriju s 2:0 na domaćem terenu, u susretu 13. kola španjolske La Lige, u kojem je zadnji put na Camp Nou igrao Gerard Pique.

Legendarni igrač Barcelone i španjolske reprezentacije tako je najavio uoči ovog susreta, a u sedmoj minuti svi su na stadionu tražili da upravo Pique izvede jedanaesterac.

No, Pique je taj posao prepustio Robertu Lewandowskom koji nije pogodio za 1:0 Barce.

Domaći sastav suparnika je slomio u drugom poluvremenu, a strijelci su za nova tri boda bili Dembele u 48. i De Jong u 62. minuti.

Uz utakmicu više od madridskog Reala trenutačno Barcelona na vrhu ljestvice ima dva boda više od velikog rivala koji će svoj ogled ovog kola odraditi u ponedjeljak.

U nedjelju igraju Atletico Madrid - Espanyol, Real Sociedad - Valencia, Villarreal - Mallorca i Betis - Sevilla, dok će kolo završiti utakmicom u ponedjeljak u kojoj se sastaju Rayo Vallecano - Real Madrid.