Bit će neizvjesno

Mučili se i jedni i drugi: Slovačka kiksala, Rusija na vrhu hrvatske skupine poslije prvog kola

Osim dvoboja u Ljubljani, ove srijede u skupini H kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo igralo se i na Sredozemlju: na Malti i Cipru.

U prvom kolu skupine H kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. reprezentacija Rusije kao gost je pobijedila Maltu s 3:1 dok su Cipar i Slovačka odigrali 0:0.

Tako se poslije uvodnih 90 minuta na vrhu nalazi Rusija koja ima bolju gol-razliku u odnosu na Sloveniju koja je u Ljubljani pobijedila Hrvatsku.

Rusi su do startnog trijumfa stigli tako što su u razmaku od 12 minuta u prvom poluvremenu dvaput poentirali na Malti. Artem Dzjuba je bio strijelac u 23., a Mario Fernandes u 35. minuti. Početkom nastavka, u 56. minuti, Joseph Mbong je smanjio rusku prednost i gosti su za tri boda strahovali sve do posljednjih sekundi sudačke nadoknade kada je Alexander Sobolev postavio konačan rezultat.

Na utakmici između Ciprana i Slovaka nije bilo golova što dodatno doprinosi uzbudljivosti u ovoj grupi uoči nastavka kvalifikacija...