Ludi rezultati

Dva velika iznenađenja u Ligi prvaka: Na domaćem terenu nokautirani Celtic i Legia!

Odigrano je drugo pretkolo nogometne Lige prvaka.

Mađarski prvak Ferencvaroš priredio je iznenađenje pobijedivši na gostovanju škotskog velikana Celtic sa 2:1 u susretu 2. pretkola nogometne Lige prvaka.

Iznenađenje je priredila i ciparska Omonija koja je u Varšavi nakon produžetaka pobijedila Legiju sa 2:0.

Mađari su poveli u Glasgowu u sedmoj minuti golom Davida Sigera. Izjednačio je Ryan Christie u 53. minuti, a pobjedu gostima donio je Tokmac Nguen u 75. minuti. Za Ferenvcaros je do 86. minute igrao bivši igrač Lokomotive Uzuni.

Omonija je u Varšavi slavila sa 2:0, a golove su zabili Jordi Gomez iz kaznenog udarca u 92. minuti, te Thiago Santos u 107. minuti. Za Legiju je cijeli susret igrao Domagoj Antolić.

AZ je nakon produžetaka pobijedio Viktoriju Plzen sa 3:1. Gosti su poveli u 78. minuti golom Limberskog, a AZ je izjednačio u petoj minuti nadoknade preko Koopmeinersa iz kaznenog udarca. U produžetku je Gudmundsson golovima u 98. i 118. minuti gurnuo AZ u treće pretkolo.

Molde je na gostovanju u Celju slavilo sa 2:1, dok je Brest identičnim rezultatom slavio protiv Sarajeva.

U redovima slovenskog prvaka nastupila su četiri hrvatska nogometaša. Josip Čalušić i Dario Vizinger su odigrali cijeli susret, Ivan Božić je branio do 85. minute kada je umjesto njega zaigrao Filip Dangubić.

Midtjylland je golom Junior Brumada u 78. minuti na gostovanju pobijedio Ludogorec sa 1:0.

Karabag je bio bolji od Šerifa sa 2:1, a Filip Ozobić je za domaći sastav igrao do 70. minute. Kod Šerifa, kojeg vodi Zoran Zekić cijeli susret je igrao Andrej Lukić. Gabrijel Boban je igrao do 74. minute, dok je Benedik Mioč igrao prvo poluvrijeme.