Gubili, okrenuli i - šok

Naši susjedi prosuli pobjedu u ludoj utakmici: Zbog ovog bi mogli ostati bez Eura

Litva i Crna Gora su odigrale 2:2 u sklopu skupine G kvalifikacija za Europsko prvenstvo.

Reprezentacija Crne Gore (Foto: Afp)

Nogometne reprezentacije Litve i Crne Gore odigrale su 2:2 u petom kolu kvalifikacija za EURO 2024., u utakmici koja je bila pravi krešendo u drugom poluvremenu.

Nakon što u prvom dijelu nije bilo golova, u nastavku se dogodila ludnica, s golovima, preokretima i uzbuđenjima.

Zapravo, pogodaka nije bilo sve do 71. minute kada je Gytis Paulauskas doveo Litvance u vodstvo. Međutim, Crnogorci su sjajno odgovorili i izveli preokret.

Nikola Krstović je u 78. minuti izjednačio, a prednost Crnogorcima u 89. minuti donio Stefan Savić.

Izabranici Miodraga Radulovića trebali su u tim trenucima izdržati još nekoliko minuta, ali nisu u uspjeli. U četvrtoj minuti sudačke nadoknade Fedor Cernych matirao je crnogorskog vratara i donio Litvi novi, ukupno drugi bod u ovim kvalifikacijama.

Litvanci će se teško u ovoj konkurenciji potući za jedno od prva dva mjesta koja izravno vode na Euro u Njemačku, ali Crnoj Gori je gubitak ova dva boda veliki udarac u tim nastojanjima da pomrse račune Mađarskoj ili Srbiji.