Dugo su visili

Rijeka preokretom izbacila Varaždin iz Kupa: Presudio pogodak u sudačkoj nadoknadi!

Treću sezonu zaredom Varaždin i Rijeka su se susreli u osmini finala Hrvatskog nogometnog kupa.

Rijeka je u osmini finala Hrvatskog nogometnog kupa kao gost pobijedila Varaždin s 2:1 i eliminirala ga iz ovog natjecanja.

Nevjerojatan je podatak kako su se treću sezonu zaredom Varaždinci i Riječani susreli u sklopu osmine finala i sva tri puta je rezultat utakmice u baroknom gradu bio isti: pobjeda Rijeke 2:1.

Varaždin je poveo u 40. minuti, strijelac je bio Ivan Posavec koji je preciznim udarcem glavom matirao Nigerijca na vratima Rijeke Davida Nwolokora.

Dugo poslije toga je mirisalo na iznenađenje, a onda je prvo Nino Galović u 78. minuti izjednačio da bi u drugoj minuti sudačke nadoknade Luka Menalo zabio za preokret i prolaz Riječana.

gol expired Dinamo u zagrebačkom blatu teško do četvrtfinala: Povratnici zabili za prolaz divider

Rijeka se tako priključila Osijeku, Gorici i Dinamu koji su već izborili četvrtfinale dok ćemo preostale četvrtfinaliste saznati tijekom siječnja i veljače kada će se odigrati još četiri susreta osmine finala.

Četvrtfinale će se također igrati na jednu utakimcu, parovi će biti određeni ždrijebom, a predviđeni termini odigravanja su 2. i 3. ožujka.