pratite rezultate

Kup: Dinamo tek u završnici prelomio susret s četvrtoligašem, Osijek se raspucao

Poznato je šest od osam sudionika četvrtinala Hrvatskog nogometnog kupa.

Dinamo i Osijek visokim su pobjedama protiv niželigaša prošli u četvrtfinale Hrvatskog nogometnog kupa. Modri su slavili u Zelini protiv četvrtoligaša s 4:0, dok je Osijek s 5:1 pobijedio u gostima kod trećeligaša Krka.

Dinamo se mučio protiv Zeline u prvom dijelu, ali je gol Marija Gavranovića bio dovoljan za miran odlazak na odmor. No mučenje je nastavljeno u drugom dijelu, a prekinuo ga je tek Petković u 81. minuti. nakon čega je posao dovršio Kadzior.

Većih problema nije imao niti Osijek koji je na gostovanju na Krku protiv istoimenog trećeligaša slavio sa 5-1. Gosti su poveli 3-0 golovima Marića (5), Hajradinovića (39) i Dugandžića (42), a u posljednjim trenucima prvog poluvremena smanjio je Brdar. U drugom dijelu Osijek je zabio još dva gola, a strijelci su bili Pilj (61) i Dugandžić (83).

Slaven Belupo je u Slavonskom Brodu pobijedio Marsoniju sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Bogojević u 60. minuti. Slaven je i u prvom poluvremenu imao nekoliko lijepih prilika, ali su Šarlija, Gordana i Bongongui bili precizni.

Mjesto u četvrtfinalu izborio je i Vinogradar koji je u Mladini pobijedio Jadran Luka Ploče sa 4-2.

Jučer su četvrtfinale izborili Lokomotiva i Inter. Lokomotiva je slavila kod drugoligaša Zadra s 3-1, dok je Inter u Zaprešiću pobijedio pulsku Istru 1961 s 2-1.

Od 16 sati Šibenik dočekuje Hajduk, dok od 19 sati Varaždin dočekuje Rijeku.

Osmina finala Kupa, utakmice igrane od 14 :00

Zelina - Dinamo 0:4 (Gavranović 44', Petković 81', Kadzior 88', 90')

Krk - Osijek 1:5 (Marić 4', Hajradinović 39', Dugandžić 42', 81', Pilj 60')

Marsonia - Slaven Belupo 0:1

Vinogradar - Jadran Ploče 4:2