sedma uzastopna pobjeda

Kovačev Bayern dugo lomio Stuttgart, ali u konačnici upisao uvjerljivu pobjedu

Bayern je nastavio seriju pobjeda u domaćem prvenstvu i pritisak na Borussiju Dortmund.

Niko Kovač (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Nogometaši Bayerna slavili su u 19. kolu njemačke Bundeslige u Munchenu protiv Stuttgarta s 4:1. Momčad Nike Kovača je dugo lomio otpor žilavih gostiju, ali je u konačnici uspio u tome, čime je zadržao drugo mjesto na prvenstvenoj ljestvici.

Bayern je u prvenstvu stigao do sedme uzastopne pobjede.

Bavarci su došli do pobjede tek u drugom dijelu kada su zabili tri gola. Poveli su golom Tiaga u 5. minuti, ali je za Stuttgart izjednačio Donis u 26..

U 55. minuti igrač gostiju Gentner zabio je autogol, da bi Goretzka u 71. zabio za potvrdu važne pobjede.

Lewandowski je u 65. minuti pogodio vratnicu iz kaznenog udarca, ali se iskupio u 85. minuti golom za 4:1. Borna Sosa je ušao u igru za goste u 90. minuti.

Kovačev Bayern je drugi s 42 boda, šest manje od vodeće Borussie Dortmund, a tri više od trećeplasirane Borussie Monchengladbach. Stuttgart je 16. s 14 bodova.