Do kraja će biti napeto

Zakuhalo se u Dinamovoj skupini: Kazahstanci se pobjedom na Kosovu vratili u igru

Ballkani i Astana sastali su se u prvoj utakmici trećeg kola skupine C Konferencijske lige.

Astana (Foto: Goran Mehkek/Cropix)

Kao uvertira u maksimirski sraz Dinamo - Viktoria Plzeň, u Prištini je u sklopu skupine C Konferencijske lige odigrana utakmica Ballkani - Astana. Završilo je pobjedom gostiju 1:2.

Već u sedmoj minuti Astana je došla u vodstvo, strijelac je bio Kamo Hohvannisyan.

Odmah u idućoj minuti Edvin Kuč izjednačio je rezultat, ali sredinom prvog poluvremena Kazahstanci dolaze do, kako se ispostavilo, pobjedničkog pogotka (zabio je Abzal Beysebekov).

Pritiskali su Kosovljani do kraja, tražili gol kojim bi osvojili bod, ali nisu uspjeli.

Astana je tako došla do prvih bodova, Ballkani je ostao na tri (osvojena protiv Dinama u drugom kolu), a s tri na kontu Dinamo je dočekao utakmicu s Česima u večernjem terminu.