Nogomet
SPORTOVI
Nogomet
vjerovali ili ne

Da De Bruyne kojim slučajem nije završio kao kapetan Belgije, mogao je igrati za - Burundi

Majka Kevina de Bruynea, Anna, rodila se u Burundiju i njezin sin ima pravo nastupa za tu afričku zemlju.

Kevin de Bruyne (Foto: Afp)

Zvijezda Manchester Cityja i belgijske reprezentacije, Kevin de Bruyne, kapetan je Belgije s više od stotinu nastupa za Crvene vragove, diljem svijeta smatraju ga jednim od najboljih veznjaka današnjice, ali da kojim slučajem nije bio dovoljno dobar za poziv u Belgiju, mogao je nastupiti za – Burundi!

Pomislit ćete da se šalimo, ne bismo vas ni okrivili jer zvuči doista bizarno da bijelac plave kose i plavih očiju igra za afričku zemlju, međutim De Bruyne doista ima poveznice s njom i to preko majke.

Filip Čuić Bio je veliki talent, briljirao u juniorskoj Ligi prvaka s Hajdukom, a sad je stigao u Lokomotivu divider

Nogometaši BSK-a Počinje Europeada 2024: Nastupa i reprezentacija Srba iz Hrvatske divider

Ana de Bruyne rodila se u toj istočnoafričkoj zemlji, što znači da njezin sin ima pravo nastupa za Burundi. De Bruyne je na koncu ipak završio kao kapetan nacije u kojoj se rodio, ali da nije bio toliko dobar, lako je mogao na reprezentativnoj razini servirati lopte za bivšeg premierligaškog napadača Saida Berahina.

Burundi se ove godine nije uspio kvalificirati za Afrički kup nacija, ali s De Bruyneom u momčadi to bi bila sasvim drugačija priča. Vjerojatno sličnija onoj iz 2019. godine kad se Burundi prvi put u svojoj povijesti kvalificirao za prvenstvo Crnog kontinenta.

Timi Max Elšnik Hajduk želi dovesti Slovenca s Eura: Srbi ga ismijavali zbog imena pa ih poklopio divider

Arda Güler Sjajni Modrićev suigrač briljira na Euru, a uskoro bi mogao biti prodan u Liverpool divider

Luka Modrić Stranci zgroženi odnosom UEFA-e prema Modriću: "Jesu li oni normalni?!" divider

Modrić i Williams Modrić poslije utakmice šokirao najboljeg igrača grupne faze Eura: "Poslao je čovjeka iz HNS-a do mene i..." divider

Nastavi čitati
divider

Još vijesti
divider

 
Prati nas na Instagramu!
Veliki derbi Hajduka i Dinama ponovo su obilježile baklje i pirotehnika. 😐

📸: Ante Cizmic / CROPIX
Može li Bjelica izvesti Dinamo iz krize? 🤔

📸: Ante Cizmic / CROPIX
Ostao je još samo Joškov džemper... ⚽

Hvala vam što ste dio zajednice koja ponosno ističe poruku: I MI POMAŽEMO KAMENČIĆIMA! ❤
Najnovije pojačanje UPU ekipe i ozbiljni fantazista - Stipe. ❤️

Evo i njegovih par fotografija s posljednja dva snimanja pa da tako najavimo večerašnju derbi epizodu koju možete pratiti od 21:00 na našem portalu. 🎬

Bokin džemper u kojem Stipe dominira na fotografijama je razgrabljen tijekom ovog vikenda. Ostalo je još samo nekoliko primjeraka Joškovog džempera. Pa bacite oko na link u storyju. 😍