STVARNO NEVJEROJATNO

Katastrofalan niz: Schalke već 20 utakmica bez pobjede

Za utjehu, Schalkeu je ovo bio prvi bod ove sezon nakon tri uvodna poraza.

Nevjerojatna serija njemačkog bundesligaša Schalkea bez pobjede u prvenstvu se nastavlja. Odigravši 1:1 protiv Union Berlina, momčad iz Gelsenkirchena je već 20 utakmica bez pobjede u nacionalnom prvenstvu - četiri ove sezone, te 16 u prošloj sezoni.

Ipak, Schalke je još uvijek daleko od rekorda natjecanja kojeg drži Tasmania 1900 Berlin, koja je ugašena 1973. godine.

gol expired Virgil Van Dijk mora na operaciju koljena divider

Oni su prema službenim podacima Bundeslige u svojoj jedinoj sezoni 1965/1966. osvojili svega 10 bodova, uz gol razliku od -93, spojivši čak 31 susret bez pobjede.

Posljednju pobjedu u prvenstvu Schalke je ostvario u siječnju ove godine protiv Borussie Moenchengladbach (2-0), a potom je spojio 13 poraza i sedam neodlučenih susreta. Schalke je i protiv Union Berlina bio na rubu poraza nakon što su gosti poveli u 55. minuti golom Marvina Friedricha. Izjednačio je Goncalo Paciencia u 69. minuti.

gol expired Hajduk nokautiran, ali najvjerniji navijači stoje uz njega zauvijek: Posebna priča o Parku divider

I susret između Kolna i Eintrachta je završio 1:1.

Gosti su poveli u posljednjim trenucima prvog dijela iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Andre Silva. Izjednačio je Ondrej Duda u 52. minuti.

Na ljestvici vodi Leipzig sa 10 bodova, dok Bayern i Borussia Dortmund imaju po bod manje.