Dobar posao u Italiji

Kalinić ušao u 86. minuti pa uspio asistirati u novoj gostujućoj pobjedi Tudorove Verone

Ovom pobjedom Verona je preskočila Sassuolo na ljestvici, sada je 10. sa 30 bodova, dva više od 11. Sassuola.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa 22. kola talijanskog nogometnog prvenstva Verona, koju vodi hrvatski trener Igor Tudor, kao gost je svladala Sassuolo sa 4:2 (2:0).

Verona je dominirala od početka dvoboja, a tu svoju dominaciju je i materijalizirala krajem prvog poluvremena golovima Caprarija (37) i Baraka (44).

U nastavku je Sassuolo dva puta smanjivao na gol zaostatka preko Scamacce (54) i Defrela (67), ali oba je puta Barak (57-11m, 90+4) vraćao Veronu na dva gola prednosti i do zaslužene pobjede. Za drugi pogodak Baraku je asistirao bivši hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić.

Kalinić je ušao u igru za Veronu u 86. minuti dok su Boško Šutalo i Ivor Pandur pobjedu svog sastava odgledali s klupe za pričuve.

Na vrhu je Inter sa 49 bodova, jednim više uz utakmicu manje od drugog Milana.