OVO JE LUDO

Kako se to radi u Švedskoj: Policija usred utakmice ukinula dozvolu i svi su morali izaći sa stadiona

Zanimljiv primjer iz Švedske.

Stadion Hammarbyja (Foto: Afp)

Hammarby je slavio s 2:0 u stockholmskom derbiju kod kuće protiv Djurgårdena, u dvoboju koji je započeo u nedjelju, a završio u ponedjeljak nakon što je švedska policija donijela neobičnu odluku da oduzme dozvolu za utakmicu u Tele2 Areni sredinom drugog poluvremena.

Djurgården je gubio 2:0 kod svojih ljutih rivala nakon golova Nahira Besare u prvom poluvremenu kada je u 76. minuti bačen vatromet na teren s kraja koji su okupirali gostujući navijači, čime se prekinula utakmica.

Igrači i službene osobe napustili su teren, a 50-ak minuta kasnije stiglo je priopćenje da je policija povukla zakonsku dozvolu potrebnu za održavanje javnog događaja te da će navijači morati odmah napustiti stadion.

Većina navijača je otišla, ali velik broj je ostao i skandirao "ne idemo nikamo".

Potom je odlučeno da se utakmica nastavi iza zatvorenih vrata u ponedjeljak, kada je nakon samo 15-tak minuta uslijedilo tiho slavlje Hammarbyjevih igrača nakon posljednjeg zvižduka.

''Osjećali smo da su navijači uz nas bez obzira, s obzirom na sve poruke i pozive koje sam jučer dobio, pa sam im htio ovo vratiti", rekao je Besara.

Nije morao dugo čekati da proslavi s navijačima jer ih je oko 100 čekalo da čestita momčadi ispred stadiona.

Hammarby je drugi u Švedskoj ligi s 50 bodova iz 27 utakmica, osam bodova zaostaje za Malmöom, dok je Djurgården na trećem mjestu s 47 bodova.

Poljud VIDEO Split odustao od potpune rekonstrukcije Poljuda: Hajduk dobiva novi stadion divider

Istra 1961 - Dinamo ''Istrine optužbe su degutantne, ispada da su razlog Dinamove nadmoći nekakve prevare" divider

Kustošija Atletico Madrid poslao službenu ponudu hrvatskom niželigašu: Želi dovesti talentiranog tinejdžera! divider