Prezimljavanje je tu

Sjajna utakmica Hajdukovih mladih nada: Velika pobjeda u juniorskoj Ligi prvaka!

Hajdukovi juniori došli su na korak od prezimljavanja u Europi drugu sezonu zaredom.

Juniori Hajduka, aktualni dvostruki uzastopni prvaci Hrvatske, u prvoj su utakmici drugog kola UEFA-ine Lige mladih (juniorska Liga prvaka) kao gosti s 3:0 svladali albanskog prvaka Apoloniju i time praktički osigurali prezimljavanje u Europi drugu sezonu u nizu.

Na jugu Albanije "bili tići" su gostovali kod najboljeg juniorskog sastava te države i upisali uvjerljivu pobjedu koja ih je približila na milimetar od plasmana u play-off.

U 28. minuti Jere Vrcić je načeo domaćine i s tim pogotkom prednosti igrači Marijana Budimira otišli su na odmor.

Početkom nastavka juniori Hajduka riješili su pitanje pobjednika. Prvo je Mate Antunović u 54. zabio za 0:2 da bi Roko Brajković u 63. minuti postavio konačan rezultat.

Uzvrat je idući tjedan u Splitu, očekuje se da će Splićani potvrditi prolaz u play-off gdje bi igrali protiv nekog od juniorskih sastava klubova čiji se seniori natječu u ovosezonskoj Ligi prvaka.

Prošle sezone to je bio Atletico Madrid koji je na Poljudu eliminirao Hajdukove juniore boljim izvođenjem jedanaesteraca.