Zadovoljan predstavom

Jakirović nahvalio njemačkog suca i poručio: ''U srijedu moramo biti još bolji''

Sergej Jakirović osvrnuo se na veliko slavlje Dinama protiv Hajduka.

Sergej Jakirović (Foto: Ante Cizmic/Cropix)

Nogometaši Dinama slavili su u velikom derbiju 28. kola SuperSport HNL-a protiv Hajduka 0:1 na krcatom Poljudu.

Jedini strijelac na susretu bio je Bruno Petković u 38. minuti susreta kada je preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora prevario Lovru Kalinića.

Sergej Jakirović stao je pred kamere MaxSporta nakon utakmice.

Vjetar je pravio probleme

''Čestitao bi dečkima na borbenoj utakmici, nije bilo nimalo jednostavno. Vjetar se mijenjao iz minute u minute doslovno. Možda smo na početku griješili u primopredaji lopte, ušli su u nesigurnost, Hajduk je tu imao dvije prilike, poluprilike. Kasnije smo se stabilizirali, stavili posjed pod svoje i dolazili smo lagano u zadnju trećinu. Poentirali smo jednom, imali drugi put stativu'', rekao je Jakirović pa dodao:

Yassine Benrahou i Filip Krovinović VIDEO Pogledajte kako je Torcida ispratila igrače Hajduka nakon poraza od Dinama divider

''Na poluvremenu smo znali da će Hajduku ući još jedan napadač. Međutim, najveći problem je pravio vjetar, promijenio se, išao je prema našem golu. Bilo je bitno obraniti se, nije uopće lagano bilo iskontrolirati loptu. Puno duela, puno trke.''

Prvi udarac u okvir, odmah pogodak, Bruno Petković je načeo Hajduk u 38. minuti.

''Mislim da se vidjelo u Hrvatskoj reprezentaciji koliko je važan, u dobroj je formi, zdrav je. Znamo dobro koliko nam je nedostajao u prvom dijelu sezone. Danas je puno lopti sačuvao, razigrao i na kraju ga nagradio pogodak.''

Torcida na derbiju protiv Dinama FOTO Torcida poslala znakovitu poruku HNS-u: "Krunica izborniku u ruci..." divider

Martin Baturina je zatresao vratnicu krajem prvog poluvremena, nije se znalo hoće li uopće igrati danas.

''Fizički je pao kasnije u utakmici, nije mogao zatvarati ono što smo željeli. Sreća da se ozljeda dogodila pred reprezentativnu pauzu, da je bila utakmica odmah za sedam dana, ne bi mogao igrati. Hvala Bogu, nije bila ruptura, već istegnuće. Jako sam zadovoljan s njim, on puno znači ovoj momčadi'', nahvalio je svog veznjaka.

Njemački sudac se razmahao kartonima

Njemački sudac je danas pokazao čak osam žutih kartona.

''Jučer sam najavio da čovjek sudi po pravilima, nema veze koji je faul, prvi ili peti, ako je za žuti karton, on ga se ne libi dati. Bilo nam je to opterećenje, Pierre-Gabriel je dobio karton već u drugoj minuti. Ristovski je također požutio, bili smo u dvojbi, hoćemo li vaditi jednog beka. Srećom, obojica su se stabilizirali.''

Igor Tudor Tudor debitirao pobjedom: Duboko u sudačkoj nadoknadi šokirao Juventus! divider

Dinamo je slavio na Poljudu nakon gotovo četiri godine.

''Nisam mogao vjerovati da je prošlo toliko dugo. Taj podatak pokazuje koliko je teško ovdje igrati. Derbi je ipak specifična utakmica. U srijedu ćemo morati odigrati još bolju utakmicu nego danas'', zaključio je Jakirović.