Matković mogao sve riješiti

Jakirović objasnio zašto Dinamo zabija puno golova u završnici: ''To je pobjednički mentalitet''

Trener Dinama Sergej Jakirović osvrnuo se na igru svoje momčadi protiv Osijeka.

Sergej Jakirović (Foto: Goran Mehkek/Cropix)

U derbiju 25. kola SuperSport HNL-a Osijek i Dinamo su na Opus Areni pred 11.450 gledatelja odigrali 1:1.

Osijek je poveo u 26. minuti golom Domagoja Bukvića, a izjednačio je Sandro Kulenović u četvrtoj minuti nadoknade.

Nakon utakmice trener Dinama Sergej Jakirović osvrnuo se na igru svoje momčadi.

"Jako smo dobro ušli u prvih 15 minuta, imali smo lijepe šanse, ali Bralić je prelagano ulazio, parao nam linije, a onda smo naivno dobili gol iz brzog auta, onda smo se opet probudili, pokušali napraviti dodatan pritisak, kasnije smo dali u igru sve ofanzivno što smo imali. Na kraju smo izjednačili, ali mogao je i Matković na kraju zabiti i završiti utakmicu", rekao je trener Dinama.

Haaland i Foden Manchester City slavio u velikom derbiju: Kovačić i Gvardiol ostali na klupi divider

Kako komentirate to da Dinamo zabija puno golova u završnici?

"Dinamo je momčad koja je navikla zabijati i pobjeđivati. Taj pobjednički mentalitet se gradi godinama. Jer kad zabiješ gol u 94. minuti i trčiš po gol uvjeren da možeš pobijediti, sve je jasno.''

Je li vas Osijek iznenadio?

"Samo je bilo pitanje u kojem će sustavu izaći. Odlučio se Zeka s Nejašmićem i Čokajem malo čvršće izaći, ali nisu nas pretjerano iznenadili'', rekao je.

Slijedi PAOK na Maksimiru u četvrtak od 21.00.

Josip Stanišić Je li Bayernu gotov san o obrani titule? Stanišić i društvo otišli na ogromnu prednost divider

"PAOK je jako dobra momčad, dosta čvrsta, bit će to 50-50, ali mi ćemo pokušati ostvariti pozitivan rezultat uz našu publiku, nadam se da ćemo uspjeti, ali moramo biti pragmatični'', zaključio je.