Puležani na petom mjestu

Istra i Slaven Belupo podijelili bodove na opraštaju od sezone

Istra 1961 je sezonu SuperSport HNL-a okončala na visokom petom mjestu.

Istra 1961 - Slaven Belupo (Foto: Sasa Miljevic/Pixsell)

Nogometaši Istre 1961 i Slaven Belupa podijelili su bodove (1:1) u susretu 36. kola HNL-a na Aldo Drosini.

U prvom poluvremenu jedino vrijedno spomena dogodilo se u sudačkoj nadoknadi kada je Bačić umalo doveo Koprivničane u prednost, ali njegov udarac sa 16 metara zaustavila je vratnica.

Ipak, bolji ulazak u nastavak Slaven je okrunio vodećim golom u 56. minuti. Mladi Krušelj je ubacio s desne strane, a na drugoj je vratnici pravodobno utrčao Hoxha i u padu glavom zatresao mrežu.

Ramon Mierez Remi protiv Rijeke za oproštaj: Zbogom Gradski vrte, Pampas čeka europski Osijek divider

Tu prednost Slaven je držao sve do 85. minute kada je Mlinar sjajnim slobodnim udarcem iskosa s lijeve strane sa 22 metra pogodio sam gornji desni kut suparničkog gola.

Istra 1961 će tako prvenstvo okončati na petom mjestu sa 46 bodova, koliko je sakupio i šesti Varaždin, dok je Slaven Belupo završio na osmom mjestu sa 43 boda, kao i sedma Lokomotiva.

Dinamo je prvak sa 78 bodova, 10 manje ima drugi Hajduk, dok je društvo najboljih napustio Šibenik.