Dugo su čekali

Asistencija Brozovića u povijesnom slavlju Intera u Napulju

Inter je pobijedio Napoli 3:1 u Napulju u 18. kolu Serie A...

Nogometaši Intera 3-1 (2-1) pobjedom na gostovanju kod Napolija u derbiju 18. kola talijanskog prvenstva vratili su se na čelo ljestvice Serie A.

Inter je poveo 2-0 golovima Lukakua u 14. i 33. minuti. Prvi pogodak Belgijanac je postigao iz odlične solo-akcije, dok je kod drugoga, kada mu je loptu proslijedio hrvatski reprezentativni veznjak Marcelo Brozović, imao obilatu pomoć domaćeg vratara Mereta kojemu je lopta prošla i kroz ruke i kroz noge. Napoli je smanjio preko Milika u 39. minuti, ali u nastavku je Lautaro Martinez u 62. pogodio za povratak Intera na dva gola prednosti.

Ultrasi vinkovačke Cibalije (Photo: Marko Mrkonjic/PIXSELL) Totalna propast nekoć velikog kluba: "Uništili su ga, služio im je kao bankomat“ divider

Ovo je prva prvenstvena pobjeda Intera u Napulju nakon prosinca 1997. godine. Brozović je odigrao čitavu utakmicu za Inter koji sada ima 45 bodova, kao i drugi Juventus, dok je Napoli ostao osmi sa 24 boda.

Ranije u ponedjeljak Juventus je slavio protiv Cagliarija s 4-0, a sva četiri gola su pala u drugom dijelu. Tri je gola zabio Cristiano Ronaldo, a u strijelce se upisao i Higuaín. Marko Rog je odigrao cijelu utakmicu za goste.

gol expired Najžešći navijači Milana poslali jasnu poruku Ibrahimoviću i čelnicima kluba divider

Zlatan Ibrahimović debitirao je ponovno za Milan nakon 2794 dana, no Milan je kod kuće odigrao samo 0-0 sa Sampdorijom. Ibrahimović je ušao u 55. minuti pozdravljen ovacijama 58.000 gledatelja na San Siru, a odmah u prvih deset minuta imao je dva opasna udarca glavom.

Atalanta je slavila kod kuće protiv Parme s 5-0, a Mario Pašalić je ostao na klupi domaćina.