breaking news !: USKORO UŽIVO Milanović sazvao izvanrednu konferenciju za medije: Pogledajte što je dočekalo novinare

Ibričićev kiks Hajduku odnio pobjedu!

Hajduk je na gostovanju u Zagrebu izvukao tek bod.

Hajduk je na pomalo kukavički način izgubio tri boda na gostovanju u Zagrebu. Naime, Splićani su poveli pogotkom Strinića u 52. minuti, nakon što je predriblao dvojicu domaćih igrača i zabio s nekih 12 metara u suprotni kut. No, Stanko Poklepović već u 63. minuti odlučio je 'zatvoriti' utakmicu. Umjesto Cernata uveo je u igru Pandžu! To se naravno osvetilo. Prvo je Vugrinec u 77. minuti pogodio vratnicu, a kazna je stigla u 84. minuti.

Ibričić je s 30 metara odlučio vratiti loptu Subašiću, presjekao ju je Vugrinec, Subašić ga je srušio a lopta je došla do Ljubojevića koji je bez problema zabio za konačnih 1:1. Ljubojević je u igru ušao osam minuta prije pogotka. Hajduk je ponovno pružio blijedu partiju, osim gola jedinu ozbiljnu priliku imali su na samom početku susreta kada je Cernat iz slobodnog udarca pogodio gredu. S druge strane Zagreb je mogao zabiti i u 67. minuti. Vugrinec je odlično uposlio Abdurahimija, koji je izašao 'jedan na jedan' sa Subašićem, ali mu je splitski vratar obranio udarac.

Hajduk je tako propustio još više zagrijati atmosferu uoči uzvrata polufinala Kupa protiv Dinama u srijedu. U drugoj utakmici odigranoj danas Inter je u borbi za ostanak stigao do važne pobjede nad Međimurjem, završilo je 2:1 za Zaprešićane.

Bod u Kranjčevićevoj ulici nije donio Hajduku pomak na ljestvici, i dalje se nalazi na petom mjestu sa 39 bodova. Zagreb je na 15. mjestu sa 20 bodova. Inter je preskočio Međimurje i sada je na 11. mjestu sa 24 boda, a Međimurje ima dva boda manje. Na vrhu je i dalje Dinamo sa 52 boda.

Ostale utakmice 23. kola na rasporedu su u subotu, a sastaju se Cibalia - Istra 1961, Varteks - Šibenik, Lokomotiva - Karlovac, Slaven Belupo - Croatia Sesvete, Zadar - Osijek, te Rijeka - Dinamo. (I.K./HINA)