Pomogao im crveni karton

I to se dogodilo: Slavni francuski klub pobijedio kod kuće nakon tri mjeseca

Hvataju priključak s momčadima iz vrha te se i dalje ne odriču Lige prvaka.

Boubacar Kamara (Foto: AFP) (Foto: Afp)

U zaostaloj utakmici 18. kola francuskog nogometnog prvenstva Marseille je pred praznim tribinama Velodromea pobijedio Bordeaux sa 1:0 (1:0).

Gosti su od 25. minute igrali s igračem manje, nakon što je Samuel Kalu isključen zbog grubog prekršaja, a pogodak vrijedan tri boda postigao je Kamara u 42. minuti.

Ovo je prva domaća pobjeda Marseillea još od 11. studenoga te drugi trijumf u posljednjih 13 utakmica u svim natjecanjima.

Hrvatski reprezentativac Duje Ćaleta-Car odigrao je za Marseille cijelu utakmicu na stoperskoj poziciji, dok je bivši igrač Hajduka Toma Bašić u momčadi Bordeauxa zamijenio Plašila u 71. minuti, ali nije uspio promijeniti stanje na semaforu.

Marseille je sa 34 boda skočio sa desetog na sedmo mjesto, dok je Bordeaux sa 28 bodova ostao na 12. poziciji.