pogledajte to ludilo!

I Egipat ide na Svjetsko prvenstvo: Salah heroj nakon gola u 95. minuti

Nogometna reprezentacija Egipta izborila je plasman na Svjetsko prvenstvo 2018. godine postavši 15. reprezentacija koja je to uspjela.

Egipat je u petom kolu E skupine trećeg kruga afričkih kvalifikacija pobijedio Kongo 2-1 i kolo prije kraja ima četiri boda više od Gane koja je tako ostala bez SP-a.

Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Mohamed Salah koji je odlučujući pogodak postigao u petoj minuti sudačke nadoknade iz kaznenog udarca izazvaši euforiju više od 80.000 navijača na Borg El Arab stadionu u Aleksnadriji.
Krilni igrač Liverpoola zabio je vodeći gol na utakmici u 63. minuti, a izjednačio je Arnolud Bouka-Moutou u 88. minuti.

Egiptu će to biti tek treće sudjelovanje na World Cupu nakon 1934. i 1990.

Dosada su plasman na SP osigurali su i Brazil, Belgija, Meksiko, Iran, Japan, Južna Koreja, Kostarika, Nigerija, Poljska, Saudijska Arabija, Njemačka, Engleska, Španjolska te, naravno, domaćin Rusija.