Dinamo prezimljava kao prvi

Vrhunska partija Petkovića: S asistencijom i dva pogotka sredio Varaždin

Odigrana je i druga subotnja utakmica 16. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

U 16. kolu Hrvatski Telekom Prve lige Dinamo je s 4:0 pobijedio Varaždin i vratio se na prvo mjesto s kojeg ga je nakratko, na dva sata, bio svrgnuo Osijek trijumfom protiv Šibenika u Gradskom vrtu.

Zagrepčani i Osječani sada imaju po 33 boda, ali Modri imaju bolju gol-razliku (i dvije utakmice manje).

Prvo ime utakmice bio je hrvatski reprezentativac Bruno Petković koji je namjestio prvi i sam postigao drugi i treći pogodak.

U 23. minuti je Petković smirio jednu loptu u šesnaestercu i servirao povratnu za Mislava Oršića koji je filigrantski precizno pogodio za vodstvo Dinama.

Osam minuta kasnije Petković je udarcem iskosa povećao na 2:0 (asistirao mu je Lovro Majer), a svoj drugi zgoditak postigao je iz jedanaesterca u 79. minuti.

Konačan rezultat postavio je Izet Hajrović u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Dinamo - Varaždin 4:0 (2:0) (Oršić 23, Petković 31, 79 p., Hajrović 90+1)

Dinamo: Livaković, Lauritsen, Majer, Gavranović, Ivanušec (Tolić '81)), Petković, Theophile-Catherine, Stojanović, Gvardiol, Jakić (Mišić '80), Oršić (Hajrović '79)

Varaždin: Horkaš, Drožđek, Posavec, Šabić (Lusavec '64), Kolarić (Cerovček 64'), Obregon (Belcar '88), Đurasek, Tkalčić, Pellumbi, Milić, Elezi (Mezga '84)