Lijepa bodovna zaliha

Osijek pobjedom protiv Šibenika zaključio odličnu jesen, Škorićev skok presudio

U Gradskom vrtu su Osječani uzeli tri boda protiv povratnika u najviši rang.

U prvoj utakmici 16. kola Hrvatski Telekom Prve lige na stadionu Gradski vrt je Osijek s 1:0 pobijedio Šibenik.

Pogodak odluke postignut je u 17. minuti kada je korner izveo Damjan Bohar, a kapetan domaćih Mile Škorić glavom neobranjivo pogodio.

Domaća je momčad dominirala od početka, bolja je i preciznija dok su Šibenčani pokušali s kontrama uzvratiti, ali bez uspjeha.

U uvodnim minutama nastavka su prijetili i jedni i drugi, ali u samoj završnici nije bilo ozbiljnijih prigoda i Osječani su sačuvali vodstvo do kraja za 10. prvenstvenu pobjedu.

Iza Osijeka su zbilja odlična tri mjeseca, otkako je na klupu sjeo Nenad Bjelica. Nakon što su pod vodstvom Ivice Kuleševića u prva tri kola osvojili tek jedan jedini bod, na klupu je stigao Bjelica i krenula je serija pozitivnih rezultata nakon koje prvoligašku jesen završavaju sa čak 33 boda.