Dva HRvata u Bayernu

VIDEO Napadač koji je odabrao Hrvatsku debitirao u pobjedi Bayerna

Gabriel Vidović novi je Hrvat koji je nastupio za prvu momčad Bayerna.

Nogometaši Bayerna pobijedili su u gostima Arminiju s 3:0 u utakmici 30. kola njemačke Bundeslige, te ponovno imaju devet bodova prednosti ispred Borussije Dortmund koju dočekuju u velikom derbiju u sljedećem kolu.

Bayern je poveo autogolom Danca Jakoba Laursena u 10. minuti, a Serge Gnabry u sedmoj je minuti nadoknade poluvremena povećao na 2:0. Konačan rezultat postavio je Jamal Musiala u 85. minuti.

gol expired VIDEO I Mateo Kovačić se ozlijedio na Uskrs, već treći Vatreni u istom danu divider

Za Bayern igrala dva Hrvata

U drugom dijelu utakmicu za Bayern su zaigrala i dva Hrvata. Hrvatski reprezentativac Josip Stanišić u igru je ušao u 48. minuti, a prvih je nekoliko debitantskih minuta upisao i mladi Gabriel Vidović.

Tko je Gabriel Vidović, novi Hrvat iz Bayerna?

On je ušao umjesto Gnabryja, a koja mu je omiljena pozicija otkrio je nedavno u intervjuu za Dnevnik Nove TV.

''Nisam klasični centarfor, više prednji vezni.''

Gabriel je odabrao igrati za Hrvatsku umjesto Njemačke.

''Uvijek sam htio igrati za Hrvatsku, nikad nisam pomislio da ću igrati za Njemačku. Vrlo rano sam osjetio ljubav prema Hrvatskoj'', rekao nam je Vidović koji ima priliku učiti od sjajnih nogometaša Bayerna poput Roberta Lewandowskog.

"Ma nevjerojatno kako trenira, samo možeš učiti svaki dan od njega'', kaže Gabriel kojem su uzori još Luka Modrić, Lionel Messi i Neymar.