hit-momčad

Varaždin osigurao ostanak: Na gostovanju iznenadili Goricu

Varaždin će i sljedeće sezone igrati prvoligaški nogomet.

U prvoj utakmici 34. kola Prve HNL u Velikoj Gorici su nogometaši Varaždina pobijedili Goricu s 1:0 i osigurali ostanak.

Varaždin, momčad koja je hit nastavka prvenstva, došla je do pobjede kod Gorice i s ta tri boda praktički osigurala ostanak jer imaju devet bodova i bolji međusobni omjer protiv Istre.

U sedmoj minuti vratar Gorice Kahlina obranio je šut Rodina iz velike blizine, a četiri minute kasnije igrač domaćih Babec je pogodio gredu.

Lokomotivini Albanci Upoznajte Lokomotivine Albance: Petorka koja vuče Lokose prema povijesnim rezultatima divider

Napadač Gorice Mudrinski propustio je dvije velike šanse u prvom poluvremenu, u kojem se igrao dobar nogomet, ali nije bilo golova.

U 74. minuti Varaždin je došao do pobjede iz kaznenog udarca, dosuđenog nakon igranja rukom Čabraje i gotovo desetminutnog provjeravanja VAR-a, a s bijele točke precizan je bio Domagoj Drožđek.

Dvoboj se igrao na Gradskom stadionu, a sudio je Župan.

Strijelci: 0:1 Drožđek (74pen)