Dinamo i Hajduk slavili, pljesak Sammiru i Anasu

Završeno je sedam utakmica 22. kola 1. HNL.

Današnje utakmice nisu ponudile puno iznenađenja. Dinamo se na Maksimiru lagano obračunao s Interom. Sve je već bilo gotovo u 19. minuti kada je Mandžukić zabio svoj drugi gol na utakmici. Osam minuta ranije Mandžo je zabio na dobru asistenciju Sammira. Na 3:0 povisio je Badelj u 64. minuti, Kramarić mu je loptu spustio prsima, a Badelj je iz prve pogodio suprotni kut Delačevog gola. Inter je u 88. minuti postigao počasni pogodak. Nakon dugo vremena maksimirska publika popratila je nekoliko dobrih akcija Sammira velikim pljeskom.

Hajduk je pak u Splitu svladao Varteks sa 2:0. Utakmicu je obilježio sjajnom igrom Anas Sharbini čime je po prvi put 'pobrao' pljesak splitske publike.  Upravo je Anas u 42. minuti probio lijevu stranu i nabacio za Vukušića koji nije imao većih problema glavom pospremiti loptu u mrežu. Konačnih 2:0 postavlja Ibričić nakon povratne lopte Rubila.

Šibenik je na Šubićevcu odigrao mršavih 0:0 s Lokomotivom što je najviše iskoristila Cibalija koja je pobjedom nad Zagrebom 1:0 u Vinkovcima pobjegla Šibenčanima 4 boda na ljestvici. U borbi za ostanak jedino je Međimurje stiglo do boda, kod kuće protiv Slaven Belupa Čakovčani su odigrali 1:1. Croatia Sesvete i Istra pridružili su se Zagrebu, Varteksu i Interu koji su poraženi.

U večernjoj utakmici Karlovac je s 2:0 svladao Rijeku, te se popeo na treće mjesto ljestvice.